A

Rapakuntoisten ryhmä

Aika:  3.9.2026 18.30 - 19.30
Paikka:   Liikuntahalli
Osoite:   Vesilahdentie 11, Punkalaidun
Järjestäjä:   Männynkaarna- ja Pihlajanmarja-hankkeet

Yhteystiedot

Hankekoordinaattori Ella Liimatainen, ella.liimatainen@hotmail.com

Kuvaus

Tuntuuko sinusta, että olet rapakunnossa, ehkä pahimmassa kuin koskaan? Jumiudutko liian usein sohvalle ja liikkeelle lähteminen tuntuu haastavalta? Haluaisitko lisää energiaa ja aktiivisuutta arkeen?

Haluaisitko muutosta? Pienin askelin? Tsemppiä ja ohjausta? Rentoa tekemistä? Vertaistukea?

Miten onnistut? Meillä on siihen nyt ratkaisu!

Rapakuntoisten ryhmä torstaisin 3.9.-10.12.2026 klo 18.30-19.30. 

Se riittää kun tulet paikalle, nyt ei suoriteta. Ei tarvitse osata mitään eikä tarvitse jaksaa mitään. Tässä ryhmässä ei haittaa pienet krempat ja vanhat vaivat. Aloitamme nollasta ja etenemme pienin askelin kohti energisempää arkea ja kokonaisvaltaista hyvinvointia. Jos vielä mietit osallistumista, älä mieti enempää, tämä on juuri sinulle! Ryhmä on suunnattu työikäisille.

Kokoonnumme kerran viikossa ohjaajan johdolla. Ilmoittaudu ryhmään heti Ilmoittaudu: Rapakuntoisten ryhmäLinkki toiseen palveluun.
Jos et ole varma onko tämä sinun juttusi, tule mukaan ensimmäiseen kertaan kuulemaan mitä on luvassa tai kysy lisätietoa Merjalta

Lisätiedot ohjaaja-Merjalta p.0400537286 (viestillä ensimmäinen yhteydenotto).

Ohjaajana Merja Kivimäki
Liikuntahalli (Vesilahdentie 11)
Osallistujamäärää ei ole rajattu ja kurssi on maksuton.
Ryhmä on Männynkaarna ja Pihlajanmarja -hankkeiden järjestämä.

« Takaisin